Festiwal
Aktualności
O festiwalu
Kuratorzy
Festiwal 2011
Festiwal 2010
Wolontariat
Konkursy festiwalowe
Around the world
Program
Bilety
Imprezy biletowane
Imprezy niebiletowane
Gdzie kupić?
Informacje
Miejsca wydarzeń
Gdzie pójść
Dla mediów
Regulaminy
Informacje
Kontakt
Partnerzy
Zespół

Grzegorz Rogala z zespołem

Grzegorz Rogala z zespołem

Warsztaty z improwizacji etno-jazzowej

Termin: 17.09.2012
Miejsce wydarzenia: Klub Szafa
19:00 - 21:00
Wydarzenie niebiletowane


Improwizacja etno-jazzowa

Warsztaty nie tylko dla muzyków


Warsztaty z improwizacji etno-jazzowej poprowadzi dwóch muzyków. Jednym z nich będzie Grzegorz Rogala, puzonista, kompozytor i aranżer. Ukończył Jazz Institut Berlin, był także stypendystą Berklee College of Music (Boston). Współpracował z takimi muzykami jak Włodek Pawlik, Jerzy Główczewski czy Paweł Pańta.

Polskiemu muzykowi będzie towarzyszyć Sagit Zilberman. W wieku 22 lat zakończyła służbę w izraelskiej armii, by poświęcić się muzyce. Od tamtej pory występowała z najważniejszymi muzykami Izraela i muzykami klezmerskimi. Jest absolwentką Berklee College of Music, gdzie studiowała saksofon u Grega Osby’ego. Ten polsko izraelski duet opowie historię swojego spotkania w USA i początku muzycznej przygody, która trwa ponad trzy lata, owocując koncertami w wielu krajach świata.

Warsztaty mają na celu naukę etnicznej różnorodności, której nośnikiem jest muzyka, oraz otwarcie się na twórcze improwizowanie, zaplanowane na następny dzień.


word "world" means music

słowo "świat" znaczy - muzyka

muzyka świata - improwizacja "dziś"

improwizacja językami etno  


Muzyczny eklektyzm staje się dziś nurtem dominującym w muzyce.
Sting używa arabskiej ornamentyki, Justyna Steczkowkska - nagrywa płytę "lkimia mieszając muzykę żydowską z arabską i funkiem. Pop miesza sie masowo z folkiem. a jazz goes enthno... Będąc współczesnym muzykiem chcącym sprawnie i ze swobodą poruszać się w tej stylistyce - nie wystarczy znajomość skali bluesowej - choć i o niej będzie mowa na warsztatach. Prowadzić je będzie zespół P.G.R. Projekt Grzegorza Rogali, w którym obok lidera "pierwsze skrzypce" zagra
Izraelska saksofonistka – mieszkająca na stałe w Nowym Jorku – Sagit Zilberman.

Powiemy o tożsamości jako punkcie wyjścia naszych zespołowych poszukiwań.
Znajomość narodowego groowu – poloneza – obowiązkowa. Zespół  narodowych asocjacji melorytmicznych - mile widziana, ale to na początek - gdy to już łapiesz - będzie Ci łatwiej z klezmerską ornamentyką. Spróbujemy zagrać bluesa używając
języka Słowian i Żydów. I na odwrót  - pokażemy jak używając języka jazzu poruszać się w klimacie arabskim, chasydzkim czy bałkańskim.

Każdy kto przyniesie instrument będzie mógł włączyć się do gry...
Każdy chętny, dowie się o tym jak studiuje się muzykę na Berklee College of Music w Bostonie, w Berlinie czy w Tel Avivie,
Co robić aby się tam dostać - a potem przeżyć... i wynieść pełne naręcza skarbów mulikultury muzycznej, znajomości i wspaniałych twórczych relacji.

Po warsztatach, które odbędą się w  Klubie Szafa zapraszamy jeszcze raz w to samo miejsce na Jam aby przetestować w akcji - "jak to się je" i czy to "zażera"*.

* zażera - słowo używane w muzycznym slangu oznaczające, że coś rewelacyjnie/ciekawie brzmi.      

Autor tekstu - Grzegorz Rogala

17.09 | poniedziałek | godz. 19:00–21:00
Klub Szafa, ul. Rewolucji 1905 r. 10
Wstęp bezpłatny

zapisy: jazz@4kultury.pl
Tagi: Grzegorz Rogala, jazz, Sagit Zilberman, warsztaty

program