Festiwal
Aktualności
O festiwalu
Kuratorzy
Festiwal 2011
Festiwal 2010
Wolontariat
Konkursy festiwalowe
Around the world
Program
Bilety
Imprezy biletowane
Imprezy niebiletowane
Gdzie kupić?
Informacje
Miejsca wydarzeń
Gdzie pójść
Dla mediów
Regulaminy
Informacje
Kontakt
Partnerzy
Zespół

Pimpuś Sadełko

Pimpuś Sadełko

Bajkowy poranek. Od Pimpusia do Piotrusia.

Termin: 15.09.2012
Miejsce wydarzenia: Hotel Savoy
11:00 - 12:00
Wydarzenie niebiletowane


Bajkowy poranek. Od Pimpusia do Piotrusia

Poza wspaniałymi produkcjami aktorskimi w Łodzi powstawały przez lata niezwykle popularne filmy animowane. Wśród nich dobrze znane starszemu pokoleniu dobranocki, takie jak „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola” czy „Zaczarowany ołówek”. Podczas naszego „Bajkowego poranka” zaprezentujemy bogaty dorobek łódzkich wytwórni filmów animowanych: Se-ma-fora i Anima-polu. Zapraszamy wszystkich wielbicieli kreskówek.

Na cztery łapy, czyli szkolne przygody Pimpusia Sadełko (reż. Agnieszka Paszkiewicz, Polska 2011)
W zeszycie-notatniku metodą kolażu zostaje przedstawiona historia kotka Pimpusia, synka państwa Sadełków. Psotny Pimpuś trafia do szkoły pani Matusowej „Pod Pierogiem”. Edukacja nie jest łatwa: przeganiają biedaka z kuchni, w jadalni kiwając się na stołku, ściąga na siebie obrus z naczyniami z obiadem, powodując ogólne zamieszanie. W nocy w sypialni bitwa na poduszki kończy się totalnym bałaganem. Za karę musi wszystkim czyścić buty. Ale nie przechodzi kotkowi ochota do psot. Zaczepia psy, ale tak mocno dostaje od nich po nosie, że tym razem postanawia się poprawić.

Owadeusz i trąba
(reż. Sławomir Zalewski, Polska 2007)
Opowieść dla widzów najmłodszych o pechowym owadzie o imieniu Owadeusz. Maluch wbrew swojej woli został zapisany do szkoły muzycznej i zmuszony do grydo gry na instrumencie, którego nie lubi, sam wolałby zająć się fotografowaniem. W szkole muzycznej bohater zakochuje się w pięknej Biedronce z klasy baletowej, ale z miłości do niej popełnia wciąż wiele głupstw. W zdobyciu serca ukochanej pomaga Owadeuszowi wuj, który przybywa z dalekich krajów i postanawia zorganizować z tej okazji wielki bal przebierańców. Początkowo zabawie sprzeciwiają się władze miasta. Kiedy wydaje się, że balu nie będzie, do akcji wkracza sam Owadeusz, niezdarnie grając na trąbie...

Mokra bajeczka (reż. Wojciech Gierłowski, Polska 2006)
„Mokra Bajeczka” oparta została na motywach związanych z polskimi wielkanocnymi zwyczajami, sięgającymi zarówno do tradycji prasłowiańskiej, jak i chrześcijańskiej.

Piotruś i Wilk (reż. Suzie Templeton, Polska 2006)
Film oparty na baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa, w sposób niesłychanie przejrzysty i szczery mówi o sprawach najważniejszych: sile przyjaźni oraz ludzkiej dobroci. Bohaterem opowieści jest Piotruś, nieśmiały chłopiec, zmuszony stawić czoła brutalnemu światu dorosłych. Wyzwanie, jakie rzuci mu los, sprawi, że Piotruś będzie musiał pokonać własne słabości, co pozwoli mu wkroczyć w kolejny etap dorastania – wybaczanie. Film został nagrodzony Oscarem w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany w 2007 roku. Pretekstem do tej opowiastki jest śmigus-dyngus, zwyczaj, podczas którego ludzie polewają się woda, upamiętniający zarówno pozimowe roztopy, jak i symbolizujący wiosenne oczyszczenie. Bohater – sześcioletni Jaś, przygotowując się do tego święta, poznaje w łazience Wodnika. Ten opowiada mu historię krnąbrnego chłopca – też Jasia – porwanego w lany poniedziałek przez innego Wodnika.

15.09 | sobota | godz. 11:00-13:00
Hotel Savoy, ul. Traugutta 6
Wstęp bezpłatnyHotel Savoy

Tagi: Animapol, Hotel Savoy, Pimpuś Sadełko, Piotruś i Wilk, Se-Ma-For

program