Festiwal
Aktualności
O festiwalu
Kuratorzy
Festiwal 2011
Festiwal 2010
Wolontariat
Konkursy festiwalowe
Around the world
Program
Bilety
Imprezy biletowane
Imprezy niebiletowane
Gdzie kupić?
Informacje
Miejsca wydarzeń
Gdzie pójść
Dla mediów
Regulaminy
Informacje
Kontakt
Partnerzy
Zespół

Podziemna katedra na Stokach

Podziemna katedra na Stokach

Podziemny Kwartet Czterech Kultur

Termin: 20.09.2012
Miejsce wydarzenia: ZWiK - podziemna katedra na Stokach
18:00 - 19:30
Cena 40 zł


WYDARZENIE SPECJALNE

W zbiornikach wody pitnej na Stokach zagrają muzycy z Polski, Izraela, Niemiec i Rosji. „Podziemna katedra” jest jednym z najpiękniejszych łódzkich zabytków. Ekskluzywna wersja koncertu została zaplanowana w podziemnej katedrze na Stokach. Będziemy ją realizować wspólnie z Filharmonią Łódzką im.A. Rubinsteina i dyrekcją ZWiK. W ceglanej przestrzeni zabrzmi muzyka czterech kultur.

Artyści z czterech krajów – Yuval Gotlibovich z Izraela, Maciej Łabecki z Polski, Konstantin Manayev z Rosji oraz Max Simon z Niemiec – wykonają cztery kwartety: Grażyny Bacewicz, Erwina Schulhoffa, Aleksandra Tansmana i Mieczysława Weinberga.

Będzie to wyjątkowe wydarzenie, otwarte dla niewielkiej publiczności. Wodociągowe gigantyczne zbiorniki wody pitnej na Stokach nazywane są „podziemną katedrą”. Na 3,6 tys. m2 stoi sto ceglanych kolumn. Gdy na nie spojrzeć, wyglądają jak autentyczna gotycka katedra. To wrażenie tworzą wspaniałe sklepienia łukowo – krzyżowe. Zbiorniki są wyłożone czerwonym kamieniem. Na co dzień w zbiornikach przechowywane jest 100 tys. m3 wody, która spływa ze studni głębinowych oraz Zalewu Sulejowskiego i Pilicy. Zbiorniki znajdują się w jednym z najwyższych punktów Łodzi. Planowana jest pełna rejestracja podziemnego koncertu.
 

KONCERT SPONSORUJE DALKIA20.09 | czwartek | godz. 18:00
Zbiorniki „Stoki” ZWiK, ul. Pomorska 246
Wstęp 40 PLN
Tagi: Aleksander Tansman, Erwin Schulhoff, Grażyna Bacewicz, Kwartet Czterech Kultur, Mieczysław Weinberg, Podziemny Kwartet Czterech Kultur, ZWiK

program