Festiwal
Aktualności
O festiwalu
Kuratorzy
Festiwal 2011
Festiwal 2010
Wolontariat
Konkursy festiwalowe
Around the world
Program
Bilety
Imprezy biletowane
Imprezy niebiletowane
Gdzie kupić?
Informacje
Miejsca wydarzeń
Gdzie pójść
Dla mediów
Regulaminy
Informacje
Kontakt
Partnerzy
Zespół

Podziemny Kwartet Czterech Kultur

Podziemny Kwartet Czterech Kultur

KONCERT W PODZIEMNEJ KATEDRZE NA STOKACH

Data publikacji: 22.09.2012


20 września w zbiornikach wody na Stokach zagrali muzycy z Polski, Izraela, Niemiec i Rosji. „Podziemna katedra” jest jednym z najpiękniejszych łódzkich zabytków. Koncert zrealizowaliśmy wspólnie z Filharmonią Łódzką im.A. Rubinsteina, dyrekcją ZWiK i Dalkią. W ceglanej przestrzeni zabrzmiała muzyka czterech kultur. Artyści z czterech krajów – Yuval Gotibovich z Izraela, Maciej Łabecki z Polski, Konstantin Manayev z Rosji oraz Max Simon z Niemiec – wykonali cztery kwartety: Grażyny Bacewicz, Erwina Schulhoffa, Aleksandra Tansmana i Mieczysława Weinberga.

Było to wyjątkowe wydarzenie, ze względów bezpieczeństwa, otwarte dla niewielkiej publiczności. Na widowni zasiadło większość byłych prezydentów Łodzi, m.in najstarszy prezydent Łodzi Jerzy Lorens, przedstawiciele czterech wyznań i Łodzianie. W sumie koncert w katedrze obejrzało blisko 60 osób.

Dzięki współpracy z telewizją internetową LODMAN udało się zrealizować transmisję internetową, którą obejrzało 2500, w tym widzowie z Francji, Izraela, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Islandii.

Tagi: Aleksander Tansman, Erwin Schulhoff, Grażyna Bacewicz, Internet, Kwartet Czterech Kultur, LODMAN, Mieczysław Weinberg, Podziemny Kwartet Czterech Kultur, ZWiK

program