Festiwal
Aktualności
O festiwalu
Kuratorzy
Festiwal 2011
Festiwal 2010
Wolontariat
Konkursy festiwalowe
Around the world
Program
Bilety
Imprezy biletowane
Imprezy niebiletowane
Gdzie kupić?
Informacje
Miejsca wydarzeń
Gdzie pójść
Dla mediów
Regulaminy
Informacje
Kontakt
Partnerzy
Zespół

Jacek Kosmoski

Jacek Kosmoski

Audioperformance Jacka Kosmoskiego w piwnicy kamienicy Pinkusa

Data publikacji: 18.09.2012

JACEK KOSMOSKI
audioperformance

czwartek 20.09. godz. 18.00
w piwnicach kamienicy Pinkusa (na wystawie Ekspres wschód. Powrót do awangardy)

"Muzyką elektroniczną zajmuję się od końca lat '80 gdy instrumenty elektroniczne i pierwsze komputery domowe stały się łatwiej dostępne w Polsce, a od początku także były dla mnie instrumentami. Wcześniej "studiowałem" budowę, działanie i historię instrumentów elektronicznych mieszkając we wschodnich Niemczech.

W Polsce tę wiedzę czerpałem od Włodzimierza Kotońskiego, w Niemczech od Bernarda Ernst'a poznając także zbudowany przez niego analogowy syntezator modularny, H. Schulze i G. Engela, którzy przybliżyli mi tajniki konstrukcji syntezatorów. Od końca lat '90 zajmuje się sztuką performance, instalacjami multimedialnymi, w tym dźwiękowymi, tworząc audio-przestrzenie. Tworze muzykę elektroniczną w różnych odmianach eksperymentując na żywo przy tym z wieloma niekonwencjonalnymi źródłami sygnałów o częstotliwościach akustycznych jak amatorskie radia krótkofalarskie i różne układy elektromagnetyczne.

Moja muzyka powstaje do miejsca, do czasu i do przestrzeni w której się akurat znalazłem. Zależnie od tego staram się wypełniać ją tonami harmonizującymi z cyklami natury, biologicznymi rytmami, kierując ją do wnętrza lub od wnętrza. Słucham muzyki: Autechre, Isan, Venetian Snares, Oval, Aphex Twin, Sqarepusher, Orbital, Kraftwerk jak i klasyki muzyki elekronicznej i elektroakustycznej jak György Ligeti, Oskar Sala, Iannis Xenakis."

Jacek Kosmoski

Zapisy audio/video:
http://youtu.be/shwQUjmd1Ck
http://soundcloud.com/kozenoizzer/ambient-noises-2
http://soundcloud.com/kozenoizzer/nocne-impresje3
http://youtu.be/GaYTKJzvxHw
Tagi: Akademia Sztuk Pięknych, Artur Chrzanowski, ASP, audioperformance, Ekspres Wschód, Henryk Panusz, Jacek Kosmoski, piwnica Pinkusa

program